• شماره های تماس شرکت : 09133335798 - 03142499604

چرخ جرثقیل

چرخ جرثقیل اریا بهینه زیگورات

شرکت آریا بهینه زیگورات به عنوان یکی از تولید کنندگان لوازم جانبی جرثقیل به ویژه چرخ جرثقیل همواره در تلاش بوده است با طراحی های نوین و استفاده از بروز ترین دستگاه ها در طراحی و ساخت ، محصولی را روانه بازار کند که علاوه بر کیفیت بالا، کاملا مقرون به صرفه نیز باشد. این شرکت با استعانت از لطف خداوند در راستای رسیدن به این مهم توانسته است گام بزرگی را برداشته و محصولات بی شماری را همچون جرثقیل سقفی تک پل و با این ویژگی روانه بازار کند.

چرخ جرثقیل ارائه شده در فروشگاه اینترنتی این شرکت نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند و در طیف وسیعی از اندازه های استاندارد، طراحی و ساخته شده اند که میتوان برای کاربرد های متنوع مورد استفاده قرار بگیرند. نصب و تراز آسان، طیف گسترده ی کاربرد با توجه به دامنه وسیع بارهای وارد شده به چرخ و ابعاد مطلوب، سبب شده است چرخ های ارائه شده در این شرکت، به محصولی کاربردی، مقرون به صرفه و قابل اعتماد تبدیل شوند.

شرکت آریا بهینه زیگورات در کنار فروش و ساخت محصولات استاندارد خود در راستای  کسب رضایت خاطر مشتریان و برطرف کردن نیاز های منحصر به فرد آنان اقدام به راه اندازی بخش تامین محصولات سفارشی کرده است که وظیفه اصلی آن طراحی و ساخت انواع چرخ در هر اندازه، شکل و سختی سطح، متناسب با نیاز مشتری می باشد. همین امر موجب شده است تا این شرکت بتواند پاسخگوی اکثر نیاز های مصرف کنندگان باشد.

متریال چرخ جرثقیل

طبق استاندارد های بین المللی، متریال استفاده شده در ساخت چرخ های جرثقیل باید از فلزات آلیاژی مانند CK 45/MO40 یا آهن ریخته گری مانند GGG70 باشد. اما این موضوع که کدام یک گزینه مناسب تری برای یک جرثقیل است یک امر کاملا تخصصی است و نیاز به دانش فنی دارد، چرا که نوع کاربرد، کلاس کاری جرثقیل، سرعت حرکت و محیط عملیاتی آن میتواند در انتخاب گزینه مناسب تاثیرگذار باشد. از این رو تیم فنی این شرکت با تکیه بر دانش فنی خود و ایجاد یک پل ارتباطی برای راهنمایی خرید و مشاوره رایگان، تا انتخاب و خرید چرخ مناسب در کنار مشتریان این شرکت بوده وبا پیشنهاد مناسب ترین گزینه از صرف هزینه های مازاد جلوگیری میکند.

چرخ جرثقیل و عملیات حرارتی

کلاس کاری و سرعت جرثقیل میتواند در انتخاب چرخ های جرثقیل تاثیرگذار باشد، هرچه کلاس کاری و سرعت یک جرثقیل افزایش یابد، چرخ های جرثقیل باید از استحکام بالایی نیز برخوردار باشند اما گاهی اوقات یک جرثقیل چنان پرکار میشود که تنها استفاده از فولاد آلیاژی در ساخت چرخ ها پاسخ گوی نیاز آن جرثقیل نیست. در این گونه موارد از روش عملیات حرارتی القایی برای افزایش سختی سطح چرخ ها استفاده میشود. گرمایش القایی یک فرآیند عملیات حرارتی است که امکان گرمایش بسیار هدفمند فلزات توسط القای الکترومغناطیسی را فراهم می کند. در این روش بخشی از چرخ که در تماس با ریل است، توسط یک میدان مغناطیسی و با ایجاد یک جریان الکتریکی، گرم می شود و بلافاصله خنک میگردد. این خنک کاری میتواند به وسیله آب ، روغن و یا یک ماده پلیمری صورت پذیرد. ویژگی منحصر به فرد این روش این است که با وجود افزایش سختی سطح قسمت القا شده، خصوصیت های هسته اصلی فلز حفظ میشود.

مزایای استفاده از روش عملیات حرارتی القایی

 1. افزایش طول عمر محصول
 2. رسیدن به سختی  45-55 RC
 3. دستیابی به عمق 8 میلی متر
 4. سرعت بالای فرایند عملیات حرارتی
 5. رسیدن به سختی و مقاومت بالا

ویژگی های چرخ جرثقیل شرکت آریا بهینه زیگورات

 1. دارای زاویه مثبت برای عدم خوردگی لبه چرخ ها
 2. سهولت در نصب و دمونتاز برای تعمیرات
 3. انطباق پرسی شفت با چرخ ها برای همگن سازی شفت و چرخ
 4. در گروه کاری و تیپ های متفاوت
 5. متریال متناسب با نیاز کاربر
 6. قابلیت سخت کاری

ست کامل چرخ و یاتاقان جرثقیل

شرکت آریا بهینه زیگورات علاوه بر فروش انواع چرخ به صورت مجزا، محصولات خود را به صورت ست کامل چرخ، شفت و یاتاقان نیز ارائه میکند. تمامی اجزای این ست طبق استانداردهای بی المللی طراحی شده است و هر بخش از قابلیت ویژه ای برخوردار است و در تمامی کلاس های کاری از سبک کار تا پرکار قابل استفاده می باشد.

یاتاقان های استفاده شده در این ست ها به واسطه طراحی خاص خود از بلبرینگ ها در برابر آلودگی های محیطی محافظت میکند و همچنین به خاطر داشتن محفظه گیریس علاوه بر کارایی روان سبب افزایش طول عمر بلبرینگ ها نیز میشود.

این شرکت با سال ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع کرین و شناخت مشکلات ایجاد شده در استفاده دراز مدت از آن توانسته است  با ارائه راهکار های مناسبی کارایی و بازده محصول را به اندازه چشم گیری افزایش دهد. یکی از این مشکلات ، نا محور شدن یاتاقان های راهبر جرثقیل به علت دفرمه شدن سازه طی بلند کردن بارهای متعدد یا ضربات ناگهانی در درازمدت  میباشد. راهکار تیم طراحی شرکت آریا بهینه زیگورات برای حل این مشکل استفاده از بلبرینگ خود تنظیم مدل Spherical می باشد که نه تنها مقاومت بالایی در برابر نیروهای شعاعی دارند بلکه توانایی جبران نامحوری احتمالی یاتاقان ها را نیز دارند که همین امر میتواند نقطه تمایز این محصول با محصولات مشابه باشد.

ویژگی های ست کامل چرخ جرثقیل و یاتاقان

 1. دارای زاویه مثبت برای عدم خوردگی لبه چرخ
 2. بلبرینگ خود تنظیم مدل Spherical جهت طول عمر بالا وجبران کردن نامحوری یاتاقان ها بر اثر بارگذاری در بلند مدت
 3. دارای محفظه بسته جهت حفاظت از بلبرینگ ها در برابر عوامل خارجی
 4. محفظه گیریس
 5. سهولت در نصب و دمنتاز برای تعمیرات
 6. انطباق پرسی شفت با چرخ ها برای همگن سازی شفت و چرخ
 7. در گروه کاری ها و تیپ های متفاوت
 8. متریال متناسب با نیاز کاربر