• شماره های تماس شرکت : 09133335798 - 03142499604

جعبه برق جرثقیل

جعبه برق جرثقیل (تابلو برق جرثقیل) اریا بهینه زیگورات

شرکت آریا بهینه زیگورات با سال ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع جرثقیل و ارائه خدمات برجسته در این زمینه توانسته است، نیازهای این صنعت را به خوبی درک کرده و با اتکا بر دانش مهندسین برق خود و همگام شدن با دانش روز دنیا، جعبه برق جرثقیل را تحت عنوان ZME(ZIGORAT  Modular electrical box)  طراحی و اجرا کند که  نه تنها از کارایی قابل قبول و ایمنی بالایی برخوردار است بلکه قابلیت هوشمند سازی نیز دارد که نقطه تمایز محصولات این شرکت با محصولات مشابهی همچون چرخ جرثقیل است.

جعبه برق جرثقیل  ( که به آن تابلوی برق جرثقیل نیز گفته میشود) جزیی از سیستم تأمین برق یک جرثقیل است، که در آن یک منبع تغذیه الکتریکی به چندین مدار فرعی تقسیم میشود، این در حالی است که برای هر مدار، فیوز، محافظ ، کنترلگر یا قطع کننده مدار نیز وجود دارد. طراحی و اجرای جعبه های برق یک امر کاملا تخصصی است و باید طبق استاندارد های موجود صورت پذیرد تا از ایمنی و قابلیت اطمینان بالایی برخوردار باشد. از این رو جعبه برق های ارائه شده  توسط تیم مهندسین برق این شرکت طبق استاندارد  IEC و با بروزترین نرم‌افزارهای نقشه کشی، طراحی و اجرا شده است که علاوه بر قابلیت اطمینان بالا قابلیت اجرا بر روی تمامی جرثقیل ها از سبک تا سنگین کار در هر گروه کاری را دارد که همین امر موجب شده است طیف گسترده ای از نیاز مصرف کنندگان را برطرف سازد.

شرکت آریا بهینه زیگورات در راستای کسب رضایت خاطر مشتریان خود و در پاسخ به اعتماد آن ها ، استفاده از محصولات با کیفیت ، ایمن و دارای برندی معتبر در بازارهای داخلی و بین المللی را اساس کار خود قرارداده و همواره در صدد است محصولی را به مشتریان خود ارائه دهد که  یادآور کیفیت و مرغوبیت خدمات این شرکت باشد، از این رو قطعات مصرفی در تابلو برق های خود را از برترین کمپانی های فعال در این حوزه  تامین کرده و متناسب با نیاز مصرف کننده به کار میگیرد.

این کمپانی ها عبارتند از :

 1. شرکت  Electric LS
 2. شرکت Schneider Electric
 3. شرکت    ABB
 4. شرکت Electric   TECO
 5. شرکت TETA Electric

معرفی برند و قطعات مصرفی در جعبه برق جرثقیل ZEB

 1. برند  LS: شرکت Electric LS به عنوان یکی از تولید کنندگان موفق در زمینه سیستم های قدرت و اتوماسیون در کشور کره شناخته میشود. این شرکت به واسطه تکنولوژی پیشرفته در زمینه ساخت قطعات الکتریکی و تولید محصولی با کیفیت توانسته است سهم عظیمی از بازارهای بین المللی به ویژه در چین، خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا را به خود اختصاص دهد. شرکت آریا بهینه زیگورات در راستای استراتژی تامیین محصولاتی باکیفیت و ایمن از برترین تولید کنندگان داخلی و بین المللی توانسته است همکاری موفقیت آمیزی را با این شرکت داشته و اکثر نیاز های خود را از این طریق برطرف سازد.

کاربرد و قطعات به کار رفته شده در تابلو برق جرثقیل ZEB  تحت برند LS :

 • کنترل فاز LS )     / phase control (  :  حفاظت از موتور ها و قطعات الکتریکی در برابر اختلالات شبکه مانند تغییر توالی فاز، کاهش ولتاژ، قطع فاز، عدم تقارن ولتاژ
 • کنتاکتور  ) ( Contactor/ LS    :  تغذیه جریان اصلی
 • فیوز  (Fuse/ LS) :  جلوگیری از خسارات ناشی از افزایش غیرمجاز جریان الکتریکی
 • کلید حرارتی   (Thermal Switches/LS):  کنترل جریان اضافه بار
 1. برند Schneider Electric  :   شرکت اشنایدر الکتریک نه تنها به عنوان یکی از برترین سازندگان قطعات الکتریک در فرانسه شناخته میشود بلکه در بازارهای بین المللی نیز از جایگاه خوبی برخوردار است. این برند به واسطه  قابلیت اطمینان و کیفیت بالای محصولات خود توانسته است بخش عظیمی از نیاز های صنایع مختلف علی الخصوص صنایع فولادی را برطرف سازد. بازخورد خوب این محصول طی این مدت سبب شده است تا به برندی معتبر در این زمینه تبدیل شود. از این رو شرکت آریا بهینه زیگورات با به کار گیری از محصولات این برند توانسته است علاوه بر ارائه محصولی با کیفیت، رضایت خاطر مشتریان خود در صنایع مختلف علی الخصوص صنایع فولادی به دست آورد و تجربه همکاری خوبی را برای آنان به جا بگذارد.

کاربرد و قطعات به کار رفته شده در جعبه برق جرثقیل ZEB  تحت برند Schneider Electric :

 • کنترل فازLS )  / phase control (  :  حفاظت از موتور ها و قطعات الکتریکی در برابر اختلالات شبکه مانند تغییر توالی فاز، کاهش ولتاژ، قطع فاز، عدم تقارن ولتاژ
 • کنتاکتور ) ( Contactor/ LS :  تغذیه جریان اصلی
 • فیوز (Fuse/ LS) :  جلوگیری از خسارات ناشی از افزایش غیرمجاز جریان الکتریکی
 • کلید حرارتی   (Thermal Switches/LS):  کنترل جریان اضافه بار
 1. برند ABB: شرکت  ABB یک شرکت چند ملیتی سوئیس – سوئدی است که دفاتر مرکزی ان  آن در زوریخ ، سوئیس و وستروس میباشد این شرکت با بیش از 130 سال سابقه و داشتن صد و ده هزار کارمند با استعداد در بیش از 100 کشور مختلف ، به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه فناوری های جهانی شناخته می شود. این شرکت با همگام شدن با دانش روز دنیا و به کارگیری از نرم افزار های متنوع در محصولات خود ، توانسته است مرز های فن آوری را پیش برده و عملکرد محصولات خود را به مرز های جدیدی ارتقا دهد. محصولات این شرکت به معنای واقعی کلمه با کیفیت بوده و از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار هستند.

کاربرد قطعات به کار رفته شده در جعبه برق جرثقیل  ZEB  تحت برند ABB :

 • اینورتر ABB (Inverter ABB) : تنظیم سرعت حرکت طولی، عرضی و بالابری متناسب با نمودار سرعت مناسب با تناژ جرثقیل برای جلوگیری از خسارات ناشی از تکانه های ناگهانی به سازه، راهبر و بار
 1. برند TECO :   شرکت TECO در سال 1956 در تایوان کار خود را آغاز کرد و مفهوم کیفیت از همان ابتدا در راس کار این شرکت قرار گرفت. همین امر موجب شد این شرکت محصولاتی را تولید کند که همگی از استانداردهای بین المللی  پیروی میکردند. طولی نکشید که شرکت TECO به شهرت جهانی رسید و به یک تولید کننده پیشرو در جهان تبدیل شد. امروزه این شرکت با کسب گواهینامه های ISO 9001 و ISO 14001 و دریافت گواهینامه بهره وری انرژی EPACT به عنوان یک شرکت نمونه در بازارهای جهانی شناخته میشود. قیمت مناسب ، مقرون بصرفه بودن و کیفیت بالا ، این برند را به یک برند محبوب در بین  مصرف کنندگان تبدیل کرده است.

کاربرد قطعات به کار رفته شده در تابلو برق جرثقیل ZEB  تحت برند TECO :

 • اینورتر TECO (Inverter TECO): تنظیم سرعت حرکت طولی، عرضی و بالابری متناسب با نمودار سرعت مناسب با تناژ جرثقیل برای جلوگیری از خسارات ناشی از تکانه های ناگهانی به سازه، راهبر و بار
 1. برند TETA : شرکت TETA Electric در سال 2012 در چین کار خود را آغاز کرد. کیفیت و عملکرد بالا، ابعاد متراکم قیمتی کاملا اقتصادی محصولات این شرکت، سبب شد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان و تولید کنندگان تجهیزات اتوماسیون صنعتی در بازارهای بین المللی شناخته شود. بازخورد خوب محصولات این شرکت در کنار قیمت مناسب و استقبال مصرف کنندگان از این برند سبب شد تا از جایگاه خوبی در بین صنایع مختلف برخوردار باشد و به برندی معتبر تبدیل شود.

کاربرد قطعات به کار رفته شده در جعبه برق جرثقیل ZEB  تحت برند TETA :

 • اینورتر TETA (Inverter TETA) : تنظیم سرعت حرکت طولی، عرضی و بالابری متناسب با نمودار سرعت مناسب با تناژ جرثقیل برای جلوگیری از خسارات ناشی از تکانه های ناگهانی به سازه، راهبر و بار

قابلیت هوشمند سازی

پیشرفت روز افزون دنیای تکنولوژی همواره سبب ارتقا عملکرد دنیای اطراف ما بوده است. پیشرفتی که از دنیای صنعت نیز دور نمانده و موجب بهبود رابط کاربری و افزایش ایمنی اپراتور ها می گردید.

از این رو شرکت آریا بهینه زیگورات به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه به کارگیری تکنولوژی روز دنیا در انواع جرثقیل ها و سیستم های بالابری،  از این مسیر دور نمانده و با همگام شدن با دانش روز و با اتکا بر نیروهای جوان، خلاق و چالش پذیر تیم تحقیق و توسعه خود قابلیت های متنوعی تحت عنوان قابلیت های هوشمند سازی را برای کرین های خود (یا هر کرین دیگر) فراهم ساخته است. این قابلیت ها سبب بهبود کارایی، افزایش ایمنی اپراتور و افزایش ایمنی محیط کار می شود.

این قابلیت ها عبارت انداز :

 • تنظیم سرعت بالابری متناسب با تناژ بار برداری
 • قابلیت حرکتی با شتاب خطی تا رسیدن به سرعت نامی
 • سیستم Anti-Ong movement  (ضد حرکت اونگی ) برای جلوگیری از پاندول شدن بار در حین حرکت طولی و عرضی
 • سیستم تشخیص حالت تحت فشار بار یا بدون بار برای تعیین سرعت جمع شدن بار
 • سیستم Anti-angle (جلوگیری از زاویه گرفتن سیم بکسل در هنگام لیفتینگ به وسیله تعیین لوکیشن بار و هم راستا شدن ترولی یا کالسکه با بار به صورت اتوماتیک)
 • تعیین یک مسیر مشخص برای حرکت کرین و مشخص کردن لوکیشن موانع در حافظه آن برای جلوگیری از خطرات ناشی از برخورد بار با موانع در طول مسیر
 • قابلیت تعیین لوکیشن قطعات در سیستم های انبار داری